DIY zrób to sam

Wianek świąteczny DIY

Przygotowania do Świąt co roku zaczynam od zrobienia wianka bożonarodzeniowego. Zaraz po tworzeniu kartek i pieczeniu pierników, lubię tę małą tradycję.

Wianek świąteczny DIY

W zeszłorocznym wpisie o wiankach świątecznych szczegółowo wyjaśniłam czego używam do ich tworzenia. Jeśli szukacie bożonarodzeniowych inspiracji, koniecznie sprawdźcie też tag Boże Narodzenie. Nie zabraknie tam pomysłu na zilustrowany kalendarz adwentowy, inspiracji do pakowania prezentów czy kartek.

W tym roku wyprawę do hurtowni zorganizowałam w pierwszych tygodniach listopada. Wcześnie? Być może, ale nie w sklepach z ozdobami! To miejsca, w których można zapomnieć o istnieniu kalendarza. Dzięki temu udało mi się zdobyć małe, czerwone bombki na drucikach, które w moim świątecznym stroiku odgrywają kluczową rolę.

Zastanawiacie się co jeszcze jest potrzebne by stworzyć wianek idealny? Poniższa ilustracja to podpowiedź :-)

 

wianek świąteczny DIY co jest potrzebneWieczory z rękodziełem

Wieczory z rękodziełem to odskocznia od długich godzin spędzanych każdego dnia przy komputerze. Uwielbiam ten czas, bo w ogóle nie czuję upływających minut. To zapewne zasługa magicznego flow!

W okresie przedświątecznym nie może być inaczej. Praca manualna pozwala jeszcze lepiej poczuć okres przygotowań do Wigilii Bożego Narodzenia. Tworzenie nabiera nowego znaczenia, zazwyczaj też ma konkretnego odbiorcę.

Tegoroczny wianek świąteczny trafił już do nowego domu. Jego kolory to tradycyjne połączenie kolorystyczne. Dominuje czerwień na bombkach matowych i błyszczących, jest też zieleń jako baza i symboliczne akcenty w odmiennych tonacjach motywu przewodniego.

wianek świąteczny DIY inspiracja Boże Narodzenie

A jak to wyglądało w zeszłym roku? Zdecydowanie niewiele w tym aspekcie się zmieniło :-) Kto pamięta?


A jeśli nadal szukacie pomysłu na prezent, zachęcam do przeczytania wpisów:

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać