DIY zrób to sam

Choinka ze sznurka jutowego DIY

Choinka ze sznurka jutowego to prosta, ale bardzo oryginalna ozdoba świąteczna. Ty też możesz ją zrobić!

Pamiętacie moje zeszłoroczne mini choinki na bazie stożków styropianowych? Były pełne kolorów i zielonej bazy. W kontrze do tych wspomnień (zobacz jak zrobić samemu choinkę w 10 minut), styropianowy stożek ozdobiłam sznurkiem jutowym. W tym roku zamarzył mi się minimalizm i tak powstała niewielka dekoracja, która dumnie stanęła na szafce. Można uznać, że choinkę to ja już mam od początku grudnia ;-) Lubię ją, bo cieszy oko. Dziś pokażę Wam jak łatwo ją wykonać.

Choinka ze sznurka jutowego

choinka ze sznurka jutowego ręcznie robiona mkreuje

Do jej wykonania niezbędne są:

No to zaczynamy! Stożek należy obkleić taśmą klejącą. Tak, by dosłownie cała jego powierzchnia była klejąca.

choinka ze sznurka jutowego diy zrób to sam

Jeśli sądziliście, że sznurek należy umocować klejem, to oznajmiam z radością, że stokroć lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie dwustronnej taśmy klejącej. Sznurek trzyma się na stożku bez zarzutu, a i można uniknąć zabrudzeń, które zazwyczaj są konsekwencją użycia kleju (Hip hip hura! Fani dwustronnej taśmy klejącej proszeni są o kciuki w górę :-))

choinka ze sznurka jutowego diy zrób to sam

Cała filozofia polega na dokładnym owijaniu sznurka jutowego wokół stożka. Im gęściej, tym mniej prześwitów. Sam proces owijania zajął mi około 1,5 godziny z przerwami. Stożek ma 40 cm średnicy i do jego owinięcia zużyłam prawie całej rolki sznurka.

choinka ze sznurka jutowego diy zrób to sam

Kiedy stożek nabrał pożądanego wyglądu, zabieramy się za dekorowanie. Polecam wszystko, co jest już umocowane na drucikach. Użyłam bombek oraz małych kulek. Jeśli druciki wydają Wam się za długie, należy je skrócić nożyczkami, a następnie wbić w stożek. To od Was zależy jaki efekt uzyskacie. Moja choinka zyskała bogate, złote zdobienie.

choinka ze stożka styropianowego i sznurka jutowego, prosta w formie, diy

Naturalna baza i błyszczące dodatki sprawiły, że prosta w formie choinka zyskała bardzo oryginalny i nowoczesny charakter. 

Jeśli planujesz wykonanie własnej choinki ze sznurka jutowego, poniższe akcesoria mogą Ci się przydać :-)

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać