DIY zrób to sam

Choinka DIY w 10 minut

Choinka handmade w 10 minut czyli w tym roku choinkę wykonałam samodzielnie. Bez zbędnych kosztów, szybko i efektownie. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca, jest miłym akcentem w pomieszczeniu. Czego chcieć więcej?

Do zrobienia takiej choinki potrzebujemy

– wizyty w sklepie papierniczym lub hurtowni (online też może być) z artykułami dekoracyjnymi, w której kupimy:

  • styropianowy stożek, który służy za naszą bazę (ten na który się zdecydowałam ma 42cm) – można go zastąpić kartonem, który uformujemy w ten sam kształt
  • łańcuch choinkowy (2 sztuki)
  • bibułę (w kolorze zbliżonym do łańcucha)
  • szpilki
  • ozdoby świąteczne – wybrałam bombki na drucikach, plasterki zasuszonej cytryny oraz kokardy – można je wykonać samodzielnie

Choinka handmade w 10 minut

Zaczynamy od owinięcia stożka bibułą, którą mocujemy szpilkami.

Choinka handmade w 10 minut

Stożek owijamy dookoła łańcuchem. Jeden nie starczył, dlatego w połowie owijania dodałam drugi.

Choinka handmade w 10 minut

Co jakiś czas umacniamy go za pomocą szpilek.

Choinka handmade w 10 minut

Widać już efekt!

Stożek przypomina kształtem i kolorem nasz cel – ośnieżoną śniegiem choinkę. Zabieramy się więc za dekorowanie. Jak? Tak samo jak we wcześniejszych krokach – za pomocą szpilek przebijamy plasterki cytryny i kokardy, następnie wbijamy w wybrane miejsca na choince. Bombki na druciku owijamy wokół łańcucha.

Choinka handmade w 10 minut

A tak prezentuje się gotowa choinka. Prawda, że jest urocza?

Choinka handmade w 10 minut

Początkowo miałam użyć kleju na gorąco aby udekorować stożek, ale doszłam do wniosku, że szpilki dają nam większą elastyczność co do ewentualnego przekształcenia bazy w jakiś inny sposób. Dzięki temu za rok będzie można udekorować choinkę zupełnie inaczej (inny kolor łańcucha, inne dodatki). Poza tym kto wie co w tak zawanym międzyczasie zrodzi się w mojej głowie. Może stożek przyda się także do innych celów i będzie świetną ozdobą z okazji innych dni, które celebrujemy?

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać