DIY zrób to sam Lifestyle

Historie kartek, których nie znajdziecie w sieciówkach

Każda tworzona przeze mnie kartka to unikat. Powstaje z myślą o konkretnym adresacie, dlatego nie znajdziecie ich na działach papierniczych popularnych sklepów.

historie kartek ręcznierobionych

Ręcznie robiona kartka to coś więcej niż tylko kawałek papieru

Wręczanie bliskim ręcznie wykonanych kartek z okazji dla nich ważnych od zawsze było dla mnie oczywiste. Jeśli w kalendarzu zbliżała się data ich urodzin, jakieś typowe lub nieco mniej święto, siadałam przy kartce papieru i tworzyłam na szybko coś, co ich zaskoczy. Ich uśmiech był wystarczającym dowodem na to, że udało mi się skutecznie sprawić im radość. Dopiero z upływem lat, nabywanego doświadczenia i czerpania inspiracji z wielu miejsc, zrozumiałam, że można wykonywać to znacznie lepiej! 

Ręcznie robione ilustracje do kartek na każdą okazję, mkreuje

Jest wiele metod, dzięki którym można stworzyć nieszablonową kartkę. Jednak typowy scrapbooking, polegający na łączeniu ze sobą gotowych elementów, nie do końca mi odpowiadał. W tworzeniu wyjątkowego upominku nie liczył się dla mnie sam proces, lecz ekspresja, jaką czułam dzięki możliwości przelewania na papier swojej wizji w formę ilustracji. To odręczny rysunek, ruch ręki, dobór kolorów – jest tym, co od zawsze mnie kręciło!

Ręcznie malowane ilustracje, mkreuje

Cieszę się, że to, co robię spotyka się z aprobatą innych osób, które też chcą podarować swoim bliskim nietypową kartkę. Bo ten kawałek papieru to nie tylko miejsce na spisanie okolicznościowych życzeń, to także wspaniała pamiątka na lata, która może stać się ozdobą wnętrza, do której można wrócić i przywołać miłe wspomnienia.

Spersonalizowana ilustracja

Dlatego gotową bazę kartkową postanowiłam wzbogacać spersonalizowaną ilustracją. Nigdy nie powstają dwie takie same kartki. Każda jest wyjątkowa, tworzona od samego początku z myślą o osobie do której trafi. Nawet jeśli jej nie znam osobiście, jestem pewna, że jest kimś wyjątkowym!

kartki inspirowane prawdziwym wizerunkiem, ręcznie malowane przez mkreuje

Zanim przystąpię do działania, przyglądam się zdjęciom. Wyłapuję charakterystyczne cechy wizerunku, jakiego kształtu jest uśmiech, jak marszczą brwi, jakiej barwy są włosy. Wszystko po to, by adresat kartki mógł w wykreowanej przeze mnie postaci, odnaleźć siebie.

Jedna jedyna kartka na świecie

To nie są kartki, które znajdziecie w znanych sieciówkach na stoiskach papierniczych. To skrojone na miarę rękodzieło, tworzone z pasji, z ogromem włożonego serca. Dlatego nie są dla każdego, ale tylko dla dedykowanego odbiorcy. To jest ich atut i w tym tkwi ich nadzwyczajność. Stworzone w określonym stylu, nie muszą zachwycać tłumów.

spersonalizowane kartki na każdą okazję

Ręcznie robione kartki nie są tworzone na masową skalę. Czas ich produkcji to często kilka godzin. To rozwiązanie dla cierpliwych, bo nie są dostępne od ręki, trzeba na nie czekać, co nie jest w tych czasach zbyt popularne. Ich złożoność składa się z wielu elementów, które mają swoją cenę.

Historie kartek tworzonych przez Mkreuje to historie ludzi, do których trafiają. 

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać