Lifestyle

ESK 2016 Poczułam FLOW

Jeden dzień, jedno miasto, kilka równoległych wydarzeń – w wielkim skrócie tak właśnie wyglądała ostatnia sobota we Wrocławiu. W związku z tytułem Europejskiej Stolicy Kultury 2016 nadszedł czas na kolejne wielkie przedsięwzięcie. Po zeszłorocznych Mostach i po noworocznym Przebudzeniu, czas na Flow!

ESK 2016 Poczułam FLOW

Wrocławskie FLOW z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 to wyjątkowe, całodniowe wydarzenie odbywające się w czterech strefach nieopodal Odry, któremu towarzyszyły spektakle, koncerty oraz warsztaty artystyczne skoncentrowane wokół historii XX wiecznego Wrocławia. O godzinie 11:00 została otwarta: Strefa Historii Ciała, Strefa Szeptów, Strefa Smaków oraz Strefa Granic. Dla każdego coś dobrego!

ESK 2016 poczulam flow
www.wroclaw.pl

MARMOLADA – jak smakuje Dom?

Okazało się, że miejsce sobotniego relaksu wybrałam idealnie. To właśnie w Strefie Smaku stworzonej w Ogrodzie Botanicznym odnalazłam odrobinę słodkości i miejskiej twórczości. Jestem pewna, że to jedno z tych miejsc we Wrocławiu, które dla nie jednego mieszkańca tego miasta ma sentymentalne znaczenie. Było pięknie! Darmowe wejście, towarzystwo niemieckich oraz polskich artystów, spacer wzdłuż kwitnących alei i słodka niespodzianka na deser.

esk-2016-flow-wrocław

 

„Marmolada” to projekt przygotowany przez aktorów Teatru der Jungen Welt z Lipska wraz z polskimi artystami. Każdy z nas wyniósł z domu pewne wspomnienia. Czy dotyczą one także pewnych smaków za którymi tęsknimy w dorosłym życiu? To wysoce prawdopodobne!  Bo historie też da się opisać smakiem. Co powiecie na naleśniki z marmoladą truskawkową? Uwielbiam.

 esk-2016-przebudzenie

 

A z racji, iż „jemy oczami” dołączam krótką fotorelację z wydarzenia.

 

esk-2016-przebudzenie

esk-2016-przebudzenie

esk-2016-przebudzenie

esk-2016-przebudzenie

esk-2016-przebudzenie

 

Ciszę się, że tytuł Europejskiej Stolicy Kultury to nie tylko teoria. Lato w mieście zapowiada się bardzo ciekawie. Przez cały czerwiec we Wrocławiu nie zabraknie kulturalnych eventów. Szczegółowy program do wglądu: tutaj. Warto też śledzić na bieżąco stronę: wroclaw2016.pl

Myślę, że moim następnym tropem będzie jedna z wystaw sztuki. A Wy, jakie macie plany?

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać