DIY zrób to sam

Wielkanocne kurki DIY w 15 minut

Szukałam inspiracji na szybką wielkanocną ozdobę. W sam raz do kuchni, na stół czy na regał. Szukałam taniego rozwiązania, łatwego do wykonania, bez zbędnych kosztów, z tego co mam pod ręką. Znalazłam! I w dodatku zrobiłam nietuzinkową dekorację. Krok po kroku pokażę Wam jak wyglądał proces powstawania tych maleństw – to znaczy wielkanocnych kurek zwanych kokoszkami.

Wielkanocne kurki DIY w 15 minut

Aby wykonać dwie ozdoby potrzebujemy:

wielkanocne kurki

Tworzymy naszą bazę.  Wycinamy ją zgodnie z żółtą linią – spójrz zdjęcie poniżej.

wielkanocne kurki

Malujemy podstawę wybranym kolorem – u mnie na żółto. Pamiętajcie, że im grubsza warstwa farby, tym dłużej baza (która jest miękką tekturką) będzie schnąć.

wielkanocne kurki

Kiedy podstawa schnie, zabieramy się za kolejne elementy. Wycinamy z pozostałej części kartonu dzióbek oraz grzebień naszej kurki. Malujemy je wybranym kolorem – u mnie czerwonym. Jednak jeśli posiadacie kolorowy filc – można z niego wyciąć te elementy i ominąć proces malowania kartonowych części innym kolorem niż podstawę.

wielkanocne kurki

Jak umocować grzebień? Podpowiadam – wystarczy wyciąć dziurkę u szczytu naszej bazy.

wielkanocne kurski z wytłaczanki po jajkach

Kiedy wszystko co pomalowaliśmy wyschło, przyklejamy dzióbek – użyłam kleju winylowego. Jednak aby go umocować wcale nie musimy używać substancji klejących. Można lekko naciąć podstawę i dzióbek umocować w nacięciu.

wielkanocne kurki

Ostatnim, niezbędnym etapem jest namalowanie oczu (ale dopiero wtedy kiedy wyschnie farba).

wielkanocne kurki

Kurka gotowa! A nie mówiłam, że to łatwe?

wielkanocne kurki DIY w 15 minnut

Kto skusi się na wykonanie własnej ozdoby wielkanocnej? Jedna kurka świąt nie czyni, ale dwie kokoszki już na pewno nas do nich zbliżają!

wielkanocne kurki DIY w 15 minnut


Przeczytaj także

 

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać