Lifestyle

13 ilustratorów, których profile na instagramie uwielbiam

Podziękujmy twórcom za instagram! Za tę niekończącą się kopalnie inspiracji, pięknych ujęć, za zdjęcia codzienności i wykreowanej rzeczywistości. Za to, że wyzwala w ludziach to, co najlepsze – kreatywność. A przede wszystkim za to, że przyciąga każdego dnia nowych ilustratorów, którzy chcą dzielić się z odbiorcami swoim zilustrowanym kawałkiem świata.

Są takie konta na instagramie od których ciężko się oderwać. Chciałam podzielić się z Wami swoimi ulubionymi, na których nie brakuje pięknych ilustracji bo ich autorzy to prawdziwi pasjonaci.

Kolejność jest przypadkowa.

Oto inspirująca 13stka

Zaczynamy!

@katarzyna_wysocka_nawrot

U Katarzyny (którą bez wątpienia cechuje bogata wyobraźnia) wszystko do siebie pasuje. Kolorystyka, tonacja. Jej styl jest wyjątkowy. Wykreowane postacie kryją w sobie to magiczne coś, którego chce się więcej z każdym zdjęciem.

katarzyna_wysocka_nawrot instagram

 

@agatakrzyzanowskailustrator

Agata to artysta z prawdziwego zdarzenia! Podziwiam ją za sztukę interpretowania raz powstałego dzieła. Dzięki temu jej urocze kreacje niemal identycznie wyglądające mogą trafić do setek różnych adresatów. Jej ilustracje to gwarancja pięknej pamiątki. Sama bym chciała dostać takiego rozczochranego lwa :-)

agata krzyzanowska ilustrator instagram

 

@pannalola

Nikt nie tworzy tak uroczych Retro Panien jak Lola. Jej profil pełny jest chwytliwych historii okraszonych pudrowo różowymi kropkami, które tworzą bardzo romantyczny klimat. A Panna Lola zdecydowanie wie jak zrobić klimat na instagramie!

panna lola instagram

 

@pasiakowy_swiat

Kinga kreuje świat Pasiakowej, która swoim wielkim spojrzeniem obserwuje świat. Często podróżuje, opowiada zabawne historie i uczy się pięknie pisać (bo jest z kaligrafią za pan brat!).

pasiakowy swiat instagram

@jeden_rysunek_dziennie

To najpiękniejszy obraz rodzinnej codzienności zawarty w rysunkach. Jeden dzień to jeden rysunek. Mała Mania to niezła inspiracja, a jej mama – Ania to cudowna obserwatorka. Fragmenty rozmów zawsze, ale to zawsze budzą uśmiech na mojej twarzy. Hej ho, uwielbiam Was!

jeden_rysunek_dziennie instagram

@augustwren

Styl Jennifer jest przepełniony kolorami. Kiedy rano włączam aplikację wiem, że przywita mnie porcja barwnych kwiatów od @augustwren. Jej cały profil to jedna wielka inspiracja. Krótkie filmiki jak powstają ilustracje zawsze mobilizują mnie do tworzenia, bo przecież to takie proste ;-) wystarczy chwycić za pędzel.

augustwren instagram

@jezyna_illustration

Aga Bożyk tworzy prace w bardzo bliskim mi stylu. Prosta kreska i mnóstwo kolorów. Odkryłam ją dzięki wizytówkom jakie wykonała dla gości weselnych – każdy zaproszony prócz swojego imienia i nazwiska mógł ujrzeć własny zilustrowany portret. Ah, Jeżyna cud malina!

jezyna_illustration instagram

@dizzyivy

Kasia to mój mistrz pędzli i akwareli. Przepiękne portrety, kolorowe pejzaże… no aż brakuje mi słów z zachwytu. Zobaczcie sami co można wyczarować na kartce papieru!

dizzyivy instagram

@matiasprado

A tu proszę Państwa mamy twórczość w miniaturze. Małe postacie ubrane w nie byle co i w nie byle jakich pozycjach. Genialne!

matiasprado instagram

@ruth_oosterman

Ruth przepięknie łączy swoją pracę z wychowaniem dzieci. Kartka papieru najpierw zapełniana jest przez wizję jednego z dzieci a kiedy ów dzieło jest już wedle małego artysty zakończone, wkracza mama i tworzy na podstawie “szkieletu” prawdziwe arcydzieło. Wyobraźni jest tu całe mnóstwo!

ruth_ossterman instagram

@by.agasi

I przyszedł czas na kolejną twórczą mamę – Agatę, której kwietny motyw jest w stanie zauroczyć nie jednego, jestem tego pewna. Estetycznie wykonane kartki/zaproszenia aż kuszą by je wręczać z miłością.

by.agasi instagram

@lullabydraws

Obserwuję od niedawna i wyczuwam olbrzymi potencjał Pauliny! Jej kreska zdecydowanie jest przyjazna dzieciom i książkę zilustrowaną przez nią sama chciałabym mieć. Podziwiam za liczbę powstających prac. Przypływ motywacji gwarantowany, aż sama zabieram się do pracy :-)

lullabydraws instagram

 

@justamaluje

Justyna maluje postacie dzięki którym z łatwością przywołuje wspomnienia z czasów szkoły podstawowej. Pamiętacie przygody plastusia? To mniej więcej dzieje się w mojej głowie kiedy widzę nową ilustrację. I bardzo to lubię! Nietuzinkowy styl, chcę więcej.

justamaluje instagram

To koniec mojego zestawienia 13 ilustratorów, których profile na instagramie uwielbiam. Macie jakieś swoje typy? Bo ja jestem dumna z moich faworytów i dziękuję im za to, że tak bardzo inspirują.


M kreuje też tworzy swój kawałek wirtualnego świata na insta, zapraszam do obserwowania!

Małe twórczości, ilustracje, dużo kolorów i jeszcze więcej kreatywności – cała ja.

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać