Lifestyle

Jestem tu Ineczko

„Jestem tu Ineczko – bajkoterapia dla najmłodszych” to e-book stworzony z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Maczałam w tym projekcie swoje pędzle, bowiem znajdziecie w nim moje ilustracje!

E-book jest darmowy, bo zależy nam, aby tak ważne treści trafiły do każdego, kto tego potrzebuje. Aby zapoznać się z jego zawartością, wystarczy kliknąć poniższy przycisk. Nastąpi przekierowanie na stronę oczami-dziecka.pl

Razem z Iwoną Andrzejewską @mama.pisze.wierszyki – autorką wierszy dla dzieci oraz Adrianną Bzymek @oczami.dziecka.psycholog – psychologiem dziecięcym, autorką bloga dla rodziców, połączyłyśmy swoje siły i stworzyłyśmy e-booka „Jestem tu Ineczko”. Każda z nas na co dzień robi coś zupełnie innego. Jednak łącząc własne zainteresowania w jedną całość, udało nam się wykreować unikalne dzieło. Wszystkie trzy jesteśmy młodymi mamami, dlatego tematyka dziecięca jest nam szczególnie bliska.

Dlaczego e-book jest wyjątkowy?

„Jestem tu Ineczko – bajkoterapia dla najmłodszych” to pozycja zawierająca 10 bajek terapeutycznych. Co za tym idzie, do każdego wierszyka namalowałam klimatyczną ilustrację, która pozwoli Wam zobrazować przytoczoną w bajce scenę. E-book został po brzegi wypełniony cennymi wskazówkami dla rodziców i pytaniami, które mogą być przydatne podczas rozmów z dziećmi na trudne tematy.
W przystępny sposób poruszone zostały takie zagadnienia jak:

strach przed nieznanym, zawstydzenie, lęk przed ciemnością, niepełnosprawność, tęsknota za przyjacielem, odnalezienie się w grupie rówieśniczej, rozwód rodziców, pojawienie się na świecie rodzeństwa…

Główną bohaterką wierszyków jest Inka, którą zobrazowałam w różnych sytuacjach. Poniżej możecie zapoznać się z kilkoma ilustracjami.

E-book jest darmowy, bo zależy nam, by tak ważne treści trafiły do każdego, kto tego potrzebuje. Możecie go przeczytać oraz pobrać na stronie oczami-dziecka.pl.

Będzie nam miło, jeśli wieści o tej książce puścicie dalej w świat! A tymczasem – miłej lektury :)

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać