Lifestyle

Share Week 2017 – blogi, które inspirują

Rozwój blogosfery na przestrzeni ostatnich lat jest imponujący. Teraz każdy może mieć własne miejsce w sieci. Każdy może pisać, dzielić się swoją pasją i pomagać innym. Ale kto potrafi zainspirować czytelników do działania? Kto robi to najlepiej? Oto mój subiektywny ranking w ramach Share Week 2017.

 

share week 2017 blogi ktore inspiruja

SHARE WEEK 2017 – założenia

Uwielbiam blogi. Czytać, oglądać, podziwiać. Uwielbiam ludzi, którzy chcą dzielić się zdobytą wiedzą, którzy pokazują jak krok po kroku zrobić coś z niczego, jak doszli do miejsca, w którym teraz są. Lubię te wyjątkowe historie. A jeszcze bardziej uczucie inspiracji, które często towarzyszy mi po tych długich wędrówkach w blogosferze. Jako aktywny (choć nieregularny we własnych wpisach) członek tej społeczności (od 2014 roku jako M in Brussels, od 2015 roku jako M kreuje) w tym roku dołączyłam do zabawy zorganizowanej przez Andrzeja. Założenia są proste twórcy polecają twórców. Poniżej znajdziecie listę tych blogów, które akurat tu i teraz inspirują mnie najbardziej, którym zawdzięczam swój rozwój, miliony koncepcji w głowie i nieustającą chęć działania. Grono iście kobiece. Czuję, że z każdą z tych autorek mogłabym iść na kawę i w szybkim tempie się zaprzyjaźnić :-) Jeśli nadal ich nie znacie, zajrzyjcie koniecznie. Polecam!

SHARE WEEK 2017 – blogi, które inspirują

 

BLOG FREELANCERKI 

Gosia Zimniak inspiruje swoją starannością. Dawno nie widziałam tak dokładnie wykonanych szkiców na podstawie których powstają ilustracje. Sztuka łączenia umiejętności pisania, które wciąga by doczytać wpis do końca z tworzeniem ilustracji, które idealnie odzwierciedlają daną tematykę – to robi wrażenie! Po lekturze Bloga Freelancerki doceniłam istnienie infografik (tak bardzo ułatwiają odbiór treści), skusiłam się na zakup kilku wartościowych ksiażek o kreatywności. Uwierzyłam, że pasja i praca może iść w parze. Gosiu, dziękuję, że dzielisz się swoim twórczym kawałkiem świata!

DESIGN YOUR LIFE 

Alina Szklarska inspiruje swoją wszechstronnością. Jej blog to zbiór licznych zainteresowań, które połączone razem sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Autorka jest prawdziwą estetką, a jej miłe dla oka fotografie, które są nieodłącznym elementem każdego wpisu to efekt dobrze zorganizowanej pracy. No i właśnie o organizację też tu chodzi! To dzięki Alinie postanowiłam swego czasu zainteresować się tematyką zarządzania czasu. Jej autorski organizer zrewolucjonizował moje postrzeganie kalendarza. Dziękuję Alino za Twoją wiarygodność i za ostatnie inspiracje ślubne też :-)

JESTEM INTERAKTYWNA 

Ola Gościniak inspiruje by chwycić sprawy we własne ręce. Jej blog to jeden wielki poradnik, jak okiełznać wirtualny świat. Stworzenie własnej strony internetowej nigdy nie było tak proste. WordPress i SEO nie są takie straszne. Praktyczne porady, świetne e-booki i wartościowe wpisy. Dziękuję Olu za to, że dzielisz się swoją wiedzą. To dzięki Tobie zdołałam przenieść bloga na własny serwer i chcę doskonalić jeszcze bardziej tę przestrzeń!

 

 

Dodatkowe wyróżnienie 

  • ZENJA za inspirowanie by pięknie pisać. Świat Zenji to wszystko to, co warto polubić: tworzenie, organizację czasu, kawę i dużo kolorów.
  • POLENKA za inspirowanie do własnoręcznego wykonania wielu projektów DIY.
  • SIMPLICITE za inspirowanie by upraszczać a nie kombinować. Bo proste życie to piękne życie.

 

Warto w życiu wyrażać i czuć wdzięczność. Dziękuję, że jesteście – Wy, Twórcy i Czytelnicy tego wielkiego Internetu. A Was kto ostatnio zainspirował?

 

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać