DIY zrób to sam

Pudełko na obrączki DIY

Pudełko na obrączki to doskonała pamiątka. Warto je zrobić samemu, z sercem i wedle własnych preferencji oraz możliwości. Zobacz krok po kroku, jakie to proste. 

Pudełko na obrączki DIY

Ślubne obrączki zasługują na dobre miejsce do ich przechowywania, zwłaszcza przed ceremonią, kiedy nie mogą być jeszcze na palcach nowożeńców. Dlatego przygotowując się do własnego ślubu, postanowiłam stworzyć coś własnoręcznie. Oczywiście jak zawsze przy takich projektach  zależało mi na tym, by zrobić to niskim kosztem i wykorzystując rzeczy, których zdobycie nie jest trudne. Ostrzegam, że w moim wykonaniu przygotowanie schowka na nasze obrączki, okazało się być prawdziwy recyklingiem ;-)

pudełko na obrączki jak samemu zrobić

Krok po kroku – zrób to sam(a)!

Przed wykonaniem tego projektu, zaopatrzyłam się w :

  • pudełko – znalazłam je w Empiku na półce z rzeczami na decoupage, najmniejsze jakie było, zamykane na magnes, cena około 5 zł
  • gąbkę – użyłam takiej, którą zabezpieczono jedną z przesyłek kurierskich, cena 0 zł
  • materiał – swoje drugie życie zyskała stara, biała koszula, cena 0 zł
  • tasiemki – dokładnie te same, których użyłam w zaproszeniach ślubnych
  • farbę – użyłam białej farby do drewna
  • tekturowe serduszka – takie jakich używa się do scrapbookingu, cena 3 zł za paczkę, w której jest kilkanaście sztuk
  • pędzelek do malowania
  • klej
  • nożyczki
  • cienkopis

Z takim kompletem materiałów przystąpiłam do działania.

Pudełko na obrączki DIY

Pudełeczko pomalowałam biała farbą. Dokładnie tak samo jak skrzynię na koperty oraz tablicę na rozpiskę stołów weselnych. Wszystkie te elementy były ze sobą spójne, wedle wcześniej ustalonych założeń dotyczących wszystkich własnoręcznie wykonanych dekoracji ślubnych, o czym pisałam we wpisie o organizacji ślubu.

Pudełko na obrączki DIY

Pudełko wypełniłam gąbką, którą na środku przecięłam. Przecięcie docelowo miało być miejscem, w które zostaną obok siebie włożone obrączki. Gąbkę owinęłam białym materiałem. Aby trzymał się gąbki, materiał  od spodu przykleiłam używając kleju.

Pudełko na obrączki DIY

Gąbkę ozdobiłam tasiemkami w dwóch przewodnich kolorach ślubu, pomarańczowym i granatowym. Na tym etapie również wewnętrzna strona klapki pudełka zyskała własną ozdobę – dwa serduszka, które pomalowałam białą farbą. Po wyschnięciu na sercach dopisałam nasze inicjały oraz datę ślubu, tak jak na wcześniej stworzonej księdze gości DIY.

Pudełko na obrączki DIY

Pudełko na obrączki DIY nie kosztowało więcej niż 10 zł. Jego przygotowanie to kwestia 2 godzin. Z dumą stwierdzam, że dla kilkunastu minut ceremonii ślubnej było warto schować obrączki we własnoręcznie stworzonym dziele. Taki drobiazg, a i tak przyciągnął uwagę wielu osób w otoczeniu :-)

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać