DIY zrób to sam

Półka w sypialni nad łóżkiem DIY

Półka w sypialni nad łóżkiem to projekt DIY, który zrodził się z potrzeby codzienności. Zamiast udawać się do sklepu meblowego, wstąpiłam do garażu taty i zmalowałam niezły okaz!

Oto przed Wami meblowy recykling z wyboru, bo ręcznie robione cieszy bardziej niż kupione. Tym samym mogłam przyczynić się do drugiego życia deski, która w pierwszym wcieleniu wzmacniała górne oświetlenie w kuchni, a po remoncie trafiła w kąt altany. To projekt 100% handmade dla każdego bez względu na umiejętności. Tym samym moja premiera w używaniu wałka malarskiego zamiast artystycznego pędzla.

Do wykonania półki potrzebowałam:

półka w sypialni nad łóżkiem DIY

Półka w sypialni nad łóżkiem DIY – krok po kroku

  1. Powierzchnię deski należy dokładnie oczyścić papierem ściernym
  2. Do kuwety malarskiej wlewamy farbę, namaczamy wałek emalią
  3. I rozpoczynamy malowanie deski próbując rozprowadzić farbę równomiernie na całej długości :-)

Koniec części pierwszej.

Zakładając, że każdy z powyższych punktów zajmuje nam 1 minutę, proces ten trwa 3 minuty. Czas schnięcia jednej warstwy to około 2 godziny. Po tym czasie warto nałożyć drugą warstwę emalii. Po ponad 4 godzinach odwracamy deskę i malujemy drugą stronę.

półka w sypialni nad łóżkiem DIY

Montaż półki*

W tej części realizacji projektu ZRÓB TO SAM przyda się: poziomica, wiertarka, wkrętarka, kołki, wkręty

4. Przykładamy półkę do ściany i za pomocą poziomicy sprawdzamy jej ułożenie
5. W ścianie na odpowiedniej wysokości wiercimy dziury, umieszczamy w nich kołki
6. Przy użyciu wkrętarki mocujemy wsporniki do ściany
7. Na koniec montujemy półkę, przy użyciu wkrętów mocujemy ją do wsporników

Gotowe!

To ważne!

Podczas montażu warto dobrze przemyśleć wysokość na której znajdzie się półka. Nikt przecież nie lubi budzić się z guzem na głowie ;-) A jeszcze wcześniej ku rozwadze wzięłabym także kolor półki na jaki zostanie pomalowana (do czego ma pasować?) oraz to, czy malujemy także wsporniki. Ja pozostawiłam je w oryginale, bo lubię drewniane akcenty, których nie brakuje w całej reszcie mieszkania.

Zastosowanie półki w sypialni nad łóżkiem

Ściana za łóżkiem to przestrzeń o której warto pomyśleć na poważnie, zwłaszcza w małej przestrzeni gdzie nie ma już miejsca na podłodze by postawić kolejną szafkę do przechowywania drobiazgów. To na niej można odłożyć książkę, którą czyta się przed snem lub telefon z budzikiem – wystarczy sięgnąć ręką do góry by go zdjąć i szybko wyłączyć (tu: względy praktyczne). Na półce mogą stanąć fotografie lub obrazy, które dopełnią całokształt dekoracji w sypialni (tu: względy estetyczne). Prawdopodobne jest, że po zamontowaniu półki pokój zyska charakteru.

*P.S. Dzięki Tato za pomoc bez Ciebie ten pomysł nie byłby tak prosty i szybki do zrealizowania! :-)

 


Jeśli powyższy wpis przypadł Ci do gustu, zobacz także inne projekty z kategorii DIY – zrób to sam którymi dzielę się na blogu M kreuje, bo to miejsce w sieci, które powstało z pasji do tworzenia!

 

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać