Lifestyle

Kartka dla Powstańca

Piękna inicjatywa zasługuje na piękne zaangażowanie! Dołączyłam do akcji BohaterON – włącz historię i stworzyłam coś wyjątkowego. Ty też możesz sprawić bohaterom radość. Dowiedz się więcej.

Kartka dla Powstańca – o co chodzi?

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest upamiętnienie Powstańców Warszawskich. Każdy kto chce podziękować uczestnikom Powstania może to zrobić w symboliczny sposób, wysyłając kartkę tradycyjnie  lub za pośrednictwem strony internetowej. Bezpłatne kartki można odebrać w wybranych placówkach – sprawdź listę miejsc, wystarczy wpisać życzenia i wysłać na wskazany adres lub pozostawić w specjalnych punktach partnerów projektu.

Uwielbiam takie inicjatywy, dlatego postanowiłam stworzyć spersonalizowaną kartkę ręcznie robioną.

Kartka dla Powstańca

Kartkę można zaadresować ogólnie do Powstańców, ale jeśli chcecie tak samo jak ja wskazać konkretnego adresata, warto zapoznać się z sylwetkami osób, które przed laty walczyły o stolicę Polski (przeczytaj historie konkretnych Powstańców!).

Kartka dla Powstańca, a właściwie dla Pary Powstańców

Historia Państwa Sempków tak bardzo mnie wzruszyła, że to właśnie oni stali się bohaterami namalowanej ilustracji. W tym roku obchodzili 70 rocznicę szczęśliwego małżeństwa. Po tegorocznych przygotowaniach ślubnych i obfitym sezonie na kartki ślubne, poczułam, że nie może być inaczej, ale to właśnie dla nich chcę stworzyć jedyną w swoim rodzaju kartkę.

Kartka dla Powstańca

W czasie okupacji pan Ryszard (ps. „Sztychnicki”) dostarczał materiały szkoleniowe do miejsc, w których odbywało się tajne nauczanie. Do udziału w Powstaniu Warszawskim zgłosił się na ochotnika, tuż po jego wybuchu. Znalazł się w formacji Gozdawa, gdzie był szeregowym (…) Pani Krystyna (ps. „Giewont”) w wieku 14 lat wstąpiła do Szarych Szeregów, gdzie między innymi odbyła szkolenie przygotowujące ją do roli sanitariuszki (…) Państwo Sempkowie pobrali się w 1948 roku, w wieku 18 lat. Od tego czasu tworzą szczęśliwe małżeństwo, będąc ze sobą na dobre i na złe. Wspólnie przeżyli trudny czas odbudowy stolicy i jeszcze trudniejsze represje wynikające z udziału w Powstaniu.

Dowiedz się więcej pomagacie.pl/zbiorka/ryszard-sempka

Kartka dla Powstańca ręcznie robiona

A poniżej zdjęcie, które stało się inspiracją do mojego tworzenia :-)

Akcja „Kartka dla Powstańca” trwa jeszcze do 2 października. Zachęcam wszystkich niezdecydowanych by zrobić coś dobrego. Jestem pewna, że warto! Każdy z nas przecież lubi dostawać prezenty, które czy przez spersonalizowaną ilustrację, czy przez wyjątkową treść życzeń wywołują uśmiech na twarzy. Pamiętajmy o bohaterach, nie tylko od święta, ale także każdego dnia. To przede wszystkim codzienność zasługuje na czerpanie z niej radości.

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać