Kreatywność Lifestyle

Dlaczego warto mieć w życiu pasję?

Cokolwiek robisz i sprawia Ci to frajdę, rób to! Zamiast narzekać na brak czasu, odpowiednich umiejętności i sprzętu, chciałabym zakomunikować, że w życiu warto mieć pasję.

Trud włożony w odkrycie własnego hobby w długofalowej perspektywie na pewno się opłaci .

Żyjemy w kulturze strachu

Kiedyś mówili, że pójdziesz do następnej klasy to zobaczysz jak trudno będzie. Pójdziesz do liceum to dopiero się zacznie. Zdasz maturę, a potem wszystko na studiach będzie gorsze. Masz maturę? No to powodzenia, zobaczysz, że jak już zaczniesz pracę to przestaniesz mieć na wszystko czas i chęci. 

Znacie to? 

Wiadomo na każdym etapie są gorsze i lepsze dni. Jednak czasu jest ciągle tyle samo. Tu i teraz zmieniają się jedynie priorytety. Na przekór strachom, nigdy wcześniej tak mocno jak teraz nie wiedziałam czego chcę. Oczywiście teraz straszą, że po ślubie to już totalna masakra, a jak przyjdą dzieci to brak słów ;) 

A ja sobie tak po cichutku siedzę i dalej robię swoje. Rysuję.

dlaczego warto mieć w życiu pasję?

Rysowanie to moja pasja

Jestem aktywna zawodowo w nieco innej dziedzinie, dlatego rękodzieło to dla mnie pasja, do której wracam tak często jak mogę, aby zrelaksować się i zrobić coś, dzięki czemu dany dzień uznam za jeszcze lepszy. Oczywiście wraz z przybywającymi obowiązkami tak bardzo związanymi z dorosłym życiem, jest to coraz trudniejsze, ale to, co ważne – możliwe! 

dlaczego warto mieć w życiu pasję?

Piszę te słowa z olbrzymią wdzięcznością, że dokonałam tego odkrycia. Siła życiowej pasji jest niedopisania. Kiedy pomyśle o latach pozbawionych chwil na rysowanie, mam żal, przede wszystkim do samej siebie. Oto, że tak po prostu porzuciłam tę aktywność na rzecz innych bardziej „modnych”. Odcinam ten etap, bo jestem już o krok dalej!

Rysuję, kiedy mogę, bo mam na to czas.

dlaczego warto mieć w życiu pasję?

Pasja nadaje kolorytu codzienności

Co można zyskać dzięki pasji? 

  • W trudnych momentach potrafi skutecznie odwrócić uwagę od doskwierającego problemu. Jest dobrym sposobem na odzyskanie równowagi i wewnętrznego spokoju.
  • Pozwala poznać osoby podobne do nas, które również uwielbiają robić to samo co my w wolnym czasie. Bycie częścią takiej społeczności to piękna sprawa!
  • Stan nudy to stan nieznany, bo to przecież oczywiste, że każda chwila może być poświęcona pasji!
  • Pasja czyni z nas szczęśliwszych ludzi, bo daje cel, do którego dążymy każdego dnia.
  • Jest źródłem satysfakcji, kiedy z upływem czasu widać progres działań.
  • Z każdą kolejną próbą dokonania czegoś rozwijamy się, dzięki czemu mamy szansę stać się specjalistami w więcej niż w jednym obszarze. 
  • Co za tym idzie – staje się też dobrym punktem wyjścia do wcielenia w życie planu B, oczywiście, wtedy kiedy trzeba ;)

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać