Lifestyle

Dlaczego Black Friday ma sens?

Black Friday to doskonała okazja żeby dokonać zakupów po bardzo atrakcyjnych cenach. To nie tylko święto dla łowców promocji, to także dobry czas dla oszczędnych minimalistów!

Dlaczego Black Friday ma sens?

Czy kiedykolwiek zrezygnowaliście z zakupu produktu tylko i wyłącznie z powodu wysokiej ceny? Psss… podejrzewam, że to pytanie retoryczne, bo ja spotykam się z taką sytuacją często :-) Nie lubię przepłacać. W obliczu dużych zakupów dokonuję natychmiastowej racjonalizacji. W efekcie której stwierdzam, że chyba jednak tego nie potrzebuję, jeszcze będzie lepsza okazja bądź zaczynam przeszukiwać Internet licząc, że znajdę coś podobnego, w innej cenie.

Znacie mój stosunek do konsumpcjonizmu (DIY vs konsumpcjonizm). Nie pochwalam i nie namawiam nikogo do kupowania dużej liczby rzeczy, tylko i wyłącznie dlatego, że jest ku temu okazja (dzień wypłaty, niespodziewana wygrana na loterii, rodzinny spadek). Nie rozumiem zaciągania kredytów na cel związany z realizacją zachcianek (karty kredytowe a-kysz!). Dlatego tym bardziej wyczekuję wyprzedaży, promocji i innych okazji do zakupów po rozsądnych cenach. Tak już mam :-)

 

 

Take my money ilustracja

Black Friday – przemyślana potrzeba matką dobrej okazji!

Wolę rękodzieło niż efekt masowej produkcji. Jednak są rzeczy, których potrzebuję i byłoby mi je ciężko zastąpić czymś innym. Czy domyślacie się o czym piszę?

Mam na myśli wszelką nową technologię, jak sprzęt AGD, RTV, komputery, telefony i inną elektronikę. Czy tego chcemy czy nie, żyjemy w dynamicznie rozwijającej się erze. Chcąc żyć mobilnie, co pewien czas musimy zainwestować w nowy sprzęt.

Warto zrobić to jednak z głową, porzucić emocje i przemyśleć zakup. Jak się za to zabrać?

Black Friday – 24 listopada 2017

Jestem zdecydowanym zwolennikiem zakupów przez Internet, bo dzięki temu mogę dokładniej poznać specyfikę interesującego mnie sprzętu. Zazwyczaj nie mam o tym bladego pojęcia, więc czytam recenzje innych osób, które już ten przedmiot przetestowały. Nie muszę stać w długiej kolejce do kasy, bo zamówiony produkt trafia prosto pod drzwi mieszkania. Czy to nie jest wygodne?

W tym roku postanowiłam przygotować się do czarnego piątku razem z ceneo.pl. Uwielbiam mieć wybór, a korzystanie z przeglądarki cenowej daje mi poczucie kontrolowanego podejmowania decyzji (czysta psychologia w praktyce!).

I wiecie co jeszcze jest super?

Wykres historii cen, dzięki któremu możemy dowiedzieć się jak zmieniała się cena interesującego nas produktu na przestrzeni czasu. Takie wyprzedaże to ja rozumiem! Bez oszustw, bezpiecznie i taniej.

Dlaczego Black Friday ma sens


CIEKAWOSTKA

Czy wiecie, że w USA pracodawcy umożliwiają swoim pracownikom wzięcie specjalnego, płatnego dnia urlopu z okazji Black Friday? To jest totalne szaleństwo! :-)

A Wy jakie macie plany zakupowe na ten czas?

 

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać