Lifestyle

Dali i Warhol we Wrocławiu!

Lato w mieście zapowiada się bardzo dobrze. Doborowe towarzystwo mamy zagwarantowane, bowiem do końca września 2018 roku Dali i Warhol zostaną z nami we Wrocławiu.

Odwiedziłam Muzeum Teatru podczas czerwcowego urlopu i mimo, że minęło już trochę czasu, pomyślałam, że koniecznie chce zostawić na blogu o tym ślad. Ta wizyta dała mi wiele radości, dlatego zachęcam Was do odwiedzenia wystawy „Dali Warhol Geniusz Wszechstronny” póki lato w pełni!

Wystawa Dali Warhol we Wrocławiu

O tych nazwiskach z pewnością słyszał już każdy w każdym zakątku świata. Zarówno Dali, jak i Warhol pozostawili po sobie wyjątkowy dorobek. Ich prace odmieniły postrzeganie współczesnej sztuki. Oboje prowokowali, wywoływali skandale i udowodnili, że sztuka to potężny element naszej rzeczywistości.

Dali Warhol we Wrocławiu 2018

Wystawa podzielona jest między piętrami muzeum. Spacer, wedle podpowiedzi pracowników wystawy, koniecznie rozpoczynamy od wyjęcia telefonu i odnalezienia w sieci specjalnego audioprzewodnika, który będzie nam towarzyszył w tej fascynującej podróży!


Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego
Plac Wolności 7a, Wrocław
23 marca – 30 września
Wystawa czynna od wtorku do piątku w godzinach 10:00-17:00,
w soboty i w niedziele 10:00-18:00

Bilet normalny 40 zł

www.daliwarhol.pl


Wielobarwne kreacje, trójwymiarowe ekspozycje i odpowiednia iluminacja świetlna szybko wprowadzą nas w odpowiedni nastrój…

dali warhol we wrocławiu 2018

Geniusz Wszechstronny Inspirujący

Po 40 minutach obcowania ze sztuką Mistrzów, nie mogło być inaczej – chciałam zatrzymać ich na dłużej przy sobie i wieczór spędziłam przy farbach. Tak oto powstał Salvador Dali, którego po publikacji w social mediach, pokochaliście od razu!

Salvador Dali, ilustracja Mkreuje.pl

I nie ma co ukrywać, pokochaliście ze wzajemnością, bo Dali trafił na akcesoria, które możecie zakupić na platformie cupsell.pl

Jestem zdumiona, bo jedno wyjście zainspirowało mnie do stworzenia także ilustracji przedstawiających innych wielkich artystów. Powstał z tego całkiem sympatyczny cykl, ale o tym więcej niebawem!

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać