Lifestyle

Czym jest kreatywne życie?

Kreatywność bywa nagminnie kojarzona z pracą twórczą, ale ja uważam, że może dotyczyć każdego obszaru w naszym życiu. Odpowiadam jak to jest kreatywnie żyć.

Czym jest kreatywne życie?

Mając za sobą od kilku lat moment przekroczenia magicznego ćwierćwiecza, trochę więcej już wiem niż kiedyś, o co mi chodzi w tym pokręconym życiu. I kiedy łapie mnie chwila refleksji nad szeroko-pojętym sensem, to pierwsze co przychodzi mi na myśl to chwała za to, iż mogę dokonywać wyborów.

To punkt wyjścia, początek i baza każdej aktywności, której się imam. Jeśli to tylko możliwe to wykonuję coś własnoręcznie. Prezenty, obrazy, przedmioty codziennego użytku (DIY zrób to sam). To mój wybór – bo zamiast popadania w konsumpcjonizm wolę rękodzieło. Poznając siebie utwierdziłam się w przekonaniu co naprawdę jest moją pasją. Żyję nią każdego dnia, często kosztem innych aktywności, ale robię to świadomie bo wierzę, że pewnego dnia spełnię dzięki temu artystyczne marzenia.

Mogę to robić ze spokojem ducha, ponieważ wiem, że otaczają mnie ludzie, którzy widzą w tym takie same korzyści jak ja, dopingują mnie i dodają skrzydeł do dalszego działania.

czym jest kreatywne życie

 

Staram się nie popełniać tych samych błędów, ale wiadomo, bywa z tym różnie i jak każdemu zdarzają mi się wpadki. Daję sobie do nich prawo, jestem tylko człowiekiem i wybieram wewnętrzny spokój ducha niż pogoń za ideałami, których nie ma. Doceniam małe rzeczy, piękne kwiaty, słoneczny dzień, aromat kawy, odwzajemniony uśmiech. To czyni mnie szczęściarzem bo na każdym kroku spotyka mnie coś miłego!

Tworzę swoje wspomnienia każdego dnia. Z otwartym umysłem idę przed siebie. Zanim oceniam, lubię dobrze poznać. Inność jest ok. Doceniam minimalizm (ale tylko ten życiowy bo w sztuce zupełnie go nie czuję :-)).

Kreatywnie żyć to znaczy…

  • dokonywać świadomych wyborów
  • jeśli to tylko możliwe wykonywać coś samemu (satysfakcja – efekt gwarantowany!)
  • poznać samego siebie
  • rozwijać swoją pasję
  • otaczać się ludźmi, którzy dodają nam skrzydeł
  • nie powielać utartych schematów
  • odkrywać nowe możliwości
  • mieć otwarty umysł na to co jeszcze niepoznane i obce
  • tworzyć dobre wspomnienia

 

czym jest kreatywne życie?

Kreatywnie czyli tak jak lubisz

Możesz sprawdzić jak to jest, powoli wdrażając niewielkie zmiany. Ja się już przekonałam, że nie chcę inaczej.

To nie moda, to lifestyle :-)


Przeczytaj także:

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać