Lifestyle

30 pomysłów na prezent dla artystycznej duszy

Macie w swoim otoczeniu osobę, która lubi kreatywnie spędzać czas, potrafi całymi dniami siedzieć przy biurku i coś tworzyć? Świetnie! W przedświątecznym szale szukania inspiracji na prezenty przybywam z pomocą. Oto subiektywny prezentownik z 30 pomysłami, które mogą przypaść do gustu artystycznym duszom.

Prezentownik 2018

Jak wiecie, tworzenie listy z pomysłami na prezenty to już moja coroczna tradycja. Tym razem postanowiłam nieco odświeżyć tę kategorię wpisów i zebrać w jednym miejscu zarówno prezenty, które mieszczą się w kwocie do 50 zł oraz te nieco droższe inspiracje prezentowe do 100 zł. We wszystko znów wplotłam coś od rękodzielników i dodałam trochę nowości, które warte są rozważenia podczas kupowania upominków dla najbliższych. I właśnie tak wyszło z tego 30 pomysłów na prezent dla artystycznej duszy! Oczywiście zebrałam tu przedmioty, które uważam za przydatne, a całość oceniam z punktu widzenia osoby, która lubi tworzyć i w sklepowych asortymentach artystycznych dostrzega wiele możliwości znalezienia czegoś dla siebie. Z częścią rzeczy obcuję na co dzień, więc poniższe rekomendacje to moje pewniaki!

30 pomysłów na prezent dla artystycznej duszy

Może się wydawać, że niektóre z przedmiotów są tak oczywiste, że aż śmieszne, by je komuś sprezentować. Ale wierzcie, że dobrych farb, cienkopisów, pędzli i papieru nigdy za wiele! Tworząc listę inspiracji, sugerowałam się kilkoma dziedzinami, dlatego prezentuję tu zarówno ładne i praktyczne gadżety (ceramiczna doniczka, zegarek, uśmiechnięta filiżanka, pendrive, szafka na biurkowe drobiazgi itp.), materiały niezbędne w artystycznej pracy (rysowanie, malowanie akwarelami lub na płótnie, scrapbooking, kaligrafia, bullet journal), przedmioty warte inwestycji (sztaluga, gilotyna) oraz ciekawe zestawy kreatywne do wykorzystania w wolnym czasie (zestaw do malowania bawełnianej torby, zestaw do tworzenia zawieszek z filcu, zestaw do malowania po numerach, kolorowanki antystresowe itp.).

Nie brak tu również jednej z najlepszych książek o ilustracji, jaką przeczytałam lub dobrej kawy, która pomaga przywołać wenę twórczą. Pomyślałam również o tym, że prezent niekoniecznie zawsze musi wiązać się z czymś materialnym. Podarować można także niezapomniane przeżycia. Warsztaty ceramiczne lub wyjście do teatru na prawdziwe show to super pomysł!

Czy dodalibyście coś do tego zestawienia?

30 pomysłów na prezent dla artystycznej duszy

 1. Zegarek Akteo
 2. Zestaw cienkopisów kreślarskich Pigma Micron
 3. Etui na telefon
 4. Notes Leuchtturm 1917 w kropki
 5. Zestaw do kaligrafii
 6. Ceramiczna doniczka
 7. Zestaw kreatywny zawieszki z filcu
 8. Uśmiechnięta filiżanka
 9. Torba z ilustracją Fridy Kahlo
 10. Chemex
 11. Zestaw prezentowy kawa +czekoladki Pellini
 12. Fiskars gilotyna trymer
 13. Zestaw papieru do scrapbookingu
 14. Pendrive z kolorem roku 2019
 15.  Sztaluga trójnożna bukowa
 16. Papier do akwareli Canson
 17. Farby Kuretake Gansai Tambi
 18. Drewniana szafka na drobiazgi
 19. Drewniana paleta malarska
 20. Pastele do tkanin w zestawie z torbą
 21. Pędzle do akwareli W&N
 22. Talens Gouche farby
 23. Podobrazie malarskie
 24. Koszulka Picatsso
 25. 365 dni bez stresu – kolorowanki dla dorosłych
 26. Kredki akwarelowe Caran d’ache Fancolor 
 27. Obraz Zwierciadło malowanie po numerach
 28. Książka „Nie ma się co obrażać. Nowa Polska Ilustracja”
 29. Warsztaty ceramiki artystycznej i rzeźby w glinie
 30. Bilety do teatru
 
Prezent wybrany, jednak ciągle czegoś brak? Przeczytajcie o brakującym elemencie każdego prezentu.
 
 
 

 

Wpisy, które również mogą Ci się spodobać